Wrocław implanty zębów

Wrocław implanty zębów

Wrocław implanty zębów: w zależności od wyboru implantu, jego wszczepianie może trwać od 4 miesięcy do roku. Konkretne działania na każdym etapie zależą od doboru technologii, materiału oraz cech fizjologii danej osoby. Rodzaj implantu zależy od zastosowanej technologii implantacji. Kluczem do sukcesu naszego gabinetu stomatologicznego we Wrocławiu jest to, że od wielu lat świadczymy usługi implantacji zębów. Pomagamy pacjentom, którzy nie tylko utracili zęby, ale również cierpią na liczne dolegliwości towarzyszące, takie jak zanik tkanki kostnej, paradontoza itp. Często wykonujemy implantację natychmiastową, gdy sztuczna struktura wprowadzana jest natychmiast po ekstrakcji zęba.

Rodzaje implantów we Wrocławiu

We współczesnej stomatologii coraz częściej stosuje się 4 rodzaje implantów zębowych, z których każdy ma własny plan implantacji:

 • Śródkostny. Są różnego rodzaju sztucznym korzeniem zęba (może być śrubowy, ostrzowy, cylindryczny). Ta technologia zakładania implantów we Wrocławiu trwa od 5-6 miesięcy. Główny etap – jest podzielony na 2 etapy: Wstawianie implantu. Jest on pokrywany specjalną kompozycją – biokompatybilny nieorganiczny minerał do zapobiegania powikłaniom podczas wszczepiania tytanowego lub ceramicznego korzenia do kości). Po założeniu sztucznego korzenia dziąsła zostają zszyte. 
 • Przezkostny. Jest to złożona technologia implantacji zębów, która ogranicza jej zakres (tylko w żuchwie). Istotą zabiegu jest wszczepienie w żuchwę metalowego zamka o odpowiedniej długości, aby przejść przez kość.
 • Implanty podokostnowe. Są mocną metalową ramą z przygotowanymi słupkami na część koronową sztucznego zęba. Wszczepiany pod dziąsło nad kość.Ta technologia zakładania implantu zębów we Wrocławiu jest stosowana w przypadku niewystarczającej objętości tkanki kostnej (i niemożności wykonania osteoplastyki).
 • Mini implanty. Pomimo niewielkich rozmiarów (co determinuje możliwość ich zastosowania w wąskich partiach szczęki) montuje się je analogicznie do śródkostnych z przejściem tych samych etapów.

Etap przygotowawczy do wszczepienia implantów we Wrocławiu

Etap przygotowawczy przed implantacją ma dwa cele: wybór najodpowiedniejszego rodzaju implantacji oraz sprawdzenie możliwości przeprowadzenia zabiegu. Na tym etapie wykonywane są badania diagnostyczne:

 • Badanie. Wykonuje się w celu oceny anatomii kości i sprawdzenia dostatecznej jej objętości. Obejmuje prześwietlenie okolicy implantacji, panoramiczne prześwietlenie szczęk (ortopantomogram) oraz tomografię komputerową do analizy gęstości kości.
 • Sanityzacja jamy ustnej.
 • Na podstawie wyników badań podejmuje się decyzję o konieczności przeprowadzenia dodatkowych procedur wstępnych. To znaczy: leczenie próchnicy, zapalenia miazgi (implantacja jest poważną interwencją, a wszelkie stany zapalne mogą pogorszyć jej wykonanie).
 • Usuwanie sąsiednich zębów.
 • Osteoplastyka (kompensacja niedoboru kości, wykonywana poprzez lifting zatok, przeszczep kostny lub sterowaną regenerację).

Zabieg chirurgiczny – wszczepianie implantu we Wrocławiu

Zabieg chirurgiczny implantacji zębów dzieli się na etapy:

 • Tworzenie sztucznego łożyska korzenia zęba. Zabieg, podczas której dziąsło jest nacinane i złuszczane z kości. Wykonywany jest w celu odsłonięcia strefy implantacji, przeprowadzany w znieczuleniu i trwa do 15 minut. Przy zastosowaniu implantu podokostnowego jest to uproszczone (złuszcza się tylko błona śluzowa).
 • Wiercenie kanału pod sztuczny korzeń. Wykonywane jest w kilku podejściach (przy każdym nacięciu w kości pogłębia się nie więcej niż 0,5 mm, aby nie przegrzać tkanki kostnej i zmniejszyć dyskomfort dla pacjenta). Całkowita głębokość kanału wynosi do 2 mm.
 • Zakładanie implantu zębowego za pomocą specjalnego narzędzia. Metalowa konstrukcja jest wkręcana w kość nie głębiej niż 0,5 mm głębiej niż grzebień wyrostka zębodołowego.
 • Złuszczona tkanka wraca na swoje miejsce i zostaje zszyta nicią chirurgiczną.

Aklimatyzacja implantu zębowego

Etap chirurgiczny kończy etap wszczepienia. W przypadku żuchwy jest krótszy (do 4 miesięcy). Jest to proces pasywny, polegający na przestrzeganiu zasad higieny i okresowych wizytach u implantologa. Podczas wszczepiania implantów zębów we Wrocławiu ważne jest regularne przeprowadzanie zabiegów antyseptycznych tkanek, przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przestrzeganie diety. Szwy są zwykle usuwane po 5-7 dniach. Po tym samym okresie pojawia się obrzęk i dolegliwości bólowe. Po zdjęciu szwów na wszczepiony implant zakładana jest tymczasowa proteza (zmniejsza dyskomfort i pozwala na normalizację stylu życia).

Wkładanie łącznika gojącego

Formator dziąseł to tymczasowa struktura, która jest umieszczana w celu stworzenia naturalnego konturu wokół sztucznych zębów. Jest to tytanowy cylinder, który jest wkręcany w korzeń i noszony przez co najmniej 2 tygodnie. Łącznik gojący zakładany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa do pół godziny (nacięcie – utrwalenie – szycie). Łącznik jest ostatnim elementem montowanego implantu we Wrocławiu. 

Montaż części koronowej

Wrocław implanty zębówPrzedostatnim etapem implantacji w gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu jest protetyka (odbudowa części koronowej sztucznego zęba). Wykonuje się go 1-2 tygodnie po zamocowaniu łącznika. W zależności od rodzaju korony może to zająć inny czas. Niezależnie od wyboru protezy, jej przygotowanie odbywa się w kilku etapach. W pierwszym kroku specjalista wykonuje odlew szczęki. Zabieg trwa nie dłużej niż 10 minut, odbywa się bez bólu i dyskomfortu. Niezbędne do wykonania korony o odpowiednim kształcie i rozmiarze zgodnym z budową szczęki.

Drugim etapem jest wykonanie protez. Elementy korony wykonuje się w ciągu 2–4 tygodni, w zależności od wyboru materiału (ceramika metalowa, ceramika, metale szlachetne). W trzecim etapie wykonywane jest dopasowanie protezy do zgryzu pacjenta. Po zakończeniu tego procesu są one instalowane. Proces rekonwalescencji trwa od 3 do 5 miesięcy.