Rehabilitacjia Szczecin

Rehabilitacja Szczecin

Propozycja gabinetu rehabilitacja Szczecin to terapie mające na celu uruchomienie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych oraz poprawę ogólnej funkcji wszystkich narządów i układów. Holistyczne podejście pozwala zidentyfikować przyczynę braku równowagi i zastosować różne metody pracy z ciałem w celu poprawy wyników leczenia. Poprawia samopoczucie, codzienny nastrój i ogólną jakość życia oraz łagodzi postęp chorób przewlekłych. Rehabilitacja pomaga w chorobie, leczeniu i regeneracji po operacji.

Konsultacja w szczecińskim gabinecie rehabilitacji

 1. Ocena stan układu mięśniowego.
 2. Ocena funkcji kończyn.
 3. Ogólna ocena płynności.
 4. Ocena kondycji fizycznej.
 5. Opracowanie planu działań rehabilitacyjnych.
 6. Opracowanie planu ćwiczeń fizjoterapeutycznych.
 7. Wybór programu szkoleniowego.

Terapia ruchowa i terapia manualna przy schorzeniach układu sercowo-naczyniowego, narządów oddechowych, układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego oraz uszkodzeń układu nerwowego i mięśniowo-szkieletowego. Sprawdź osoby, które pracują w różnych dyscyplinach sportowych. Fizjoterapeuci Szczecińskiego Gabinetu Rehabilitacji biegle posługują się wszystkimi rodzajami masażu, od relaksującego po intensywny.

W Szczecinie masaż jest aktywną metodą leczniczą

Jego istota polega na mechanicznym działaniu na ludzki organizm. Od czasów starożytnych masaż uważany był za jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych zabiegów. Masaż klasyczny jest niezbędny przy schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego, ale także przydatny przy schorzeniach układu krążenia, oddechowego, trawiennego, nerwowego itp.

Nie jest tajemnicą, że masaż może przyspieszyć proces regeneracji po wielu kontuzjach. Pod jego wpływem poprawia się napięcie i elastyczność mięśni i więzadeł, znikają bóle i przekrwienia. Podsumowując, w Szczecinie masaż jako terapia rehabilitacyjna przywraca swobodę ruchów mięśni i stawów. Klasyczny masaż leczniczy opiera się na czterech technikach: wibracji, głaskania, ugniatania i tarcia. Techniki te można podzielić na głębokie (ugniatanie), średnio głębokie (głaskanie) i wstrząsowe (wibracje). Zazwyczaj ruchy masujące skierowane są na pobliskie węzły chłonne, które aktywują przepływ limfy i przyspieszają procesy metaboliczne w tkance.

Skuteczna Szczecińska Metoda Leczenia i Rehabilitacji

Masaż to doskonały środek ogólny, świetny sposób na zapobieganie chorobom bez leków i gwarancja długotrwałej skuteczności. Masaż to uznany zabieg o szerokim spektrum wskazań. Może być stosowany samodzielnie, w ramach kompleksowego leczenia lub wieloetapowego programu rehabilitacyjnego, jednak jego skuteczność jest niepodważalna. Warto połączyć masaż z innymi zabiegami medycznymi, a w przypadku kontuzji i schorzeń narządu ruchu zdecydowanie zalecany jest masaż połączony z ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi. Takie ćwiczenia wzmacniają masaż, wzmacniają mięśnie i więzadła, poprawiają koordynację i zwiększają aktywność ruchową. Za pomocą efektów masażu możliwa jest poprawa ogólnego stanu organizmu i przywrócenie funkcji różnych narządów bez użycia leków.

Jak przebiega kurs masażu leczniczego w Szczecinie?

Rehabilitacja Szczecin
Rehabilitacja Szczecin

Główną zaletą naszego kompleksowego masażu w szczecińskim gabinecie rehabilitacyjnym jest indywidualny dobór programów oraz umiejętne łączenie różnych technik i metod. Pozwala to na sprawne rozwiązanie problemu konkretnej osoby i osiągnięcie pożądanego rezultatu w jak najkrótszym czasie. Masaż rehabilitacyjny wykonywany jest przez fizjoterapeutę, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w wykonywaniu takich zabiegów. Jest to technika, która ręcznie oddziałuje na organizm człowieka, w tym rozciąga mięśnie, oddziałuje na układ mięśniowo-szkieletowy.

We wstępnej i pośredniej diagnozie problemu wykorzystują: ogólne rozciąganie liniowe, lokalne liniowe rozciąganie rotacyjne, rozciąganie rotacyjne. Masaż rehabilitacyjny to połączenie odruchów i ruchów mechanicznych, wprawnych ruchów mięśni i układu mięśniowo-szkieletowego: stawów, kręgosłupa, projekcji narządów wewnętrznych i jest formą terapii manualnej.

Masuj rękami bezpośrednio na powierzchni ciała, aby uzyskać efekt terapeutyczny lub inny. Zabieg rehabilitacyjny oddziałujący na tkanki, poprawiający krążenie limfy, krwi i płynów tkankowych, poprawiający przemianę materii i oddychanie skóry, to doskonały sposób na przywrócenie aktywności fizycznej. Oraz poczucie zdrowia mięśni po kontuzji, chorobie i aktywności fizycznej.

W tym przypadku bodźce zewnętrzne są odbierane przez receptory skóry i mięśni i przekazywane do ośrodkowego układu nerwowego organizmu, stymulując i zwiększając napięcie ośrodkowego układu nerwowego lub spowalniając go i rozluźniając, pozytywnie wpływając na aktywność układu.

Masaż rehabilitacyjny po urazach i zabiegach chirurgicznych może rozwiązać wiele problemów:

 • Pozbądź się blokad w tkankach i narządach.
 • Poprawić lokalną odporność i napięcie mięśniowe.
 • Poprawiają funkcjonowanie wszystkich układów i kondycję całego organizmu.
 • Nasze masaże lecznicze są wyjątkowe w swoim indywidualnym podejściu i zintegrowanym działaniu.

Masaż rehabilitacyjny ma niewiele przeciwwskazań, poza zaostrzeniem się poważnych chorób przewlekłych, pomaga organizmowi w szybkim powrocie do zdrowia i uniknięciu negatywnych konsekwencji urazów i operacji.