Eksperci w podologii w Warszawie

Eksperci w podologii w Warszawie

Zadbane stopy to nie tylko kwestia estetyczna, ale również zdrowotna. Dlatego należy zachować ostrożność o każdej porze roku. Skóra stóp jest narażona na wiele chorób zakaźnych, które mogą powodować znaczny dyskomfort i ból. Aby się nimi zająć, warto odwiedzić warszawskie biuro podologiczne, które oferuje szeroki wachlarz usług. Eksperci w podologii w Warszawie nie tylko zajmują się podstawowymi zabiegami kosmetycznymi, ale są w stanie usunąć nieprzyjemne zmiany i wyleczyć poważne choroby dotykające tę część ciała.

Kiedy warto odwiedzić podiatrę?

Pacjenci z:

 • Eksperci w podologii w Warszawie
  Eksperci w podologii w Warszawie

  nadmierna potliwość stóp,

 • paznokci lub dermatofitoza,
 • wrastające paznokcie
 • brodawki, odciski palców i modzele,
 • choroby skóry, kości i stawów,
 • cukrzyca, reumatyzm i choroby metaboliczne,
 • suche popękane pięty,
 • zdeformowane palce lub nieprawidłowa pozycja stopy.

Ten specjalista jest w stanie rozwiązać wiele problemów, znaleźć źródło problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Gabinet Podologiczny Warszawa – wycena

Kliniki podologiczne w Warszawie oferują wiele skutecznych zabiegów na różne dolegliwości.

1. Wrastające paznokcie

Jest to bardzo bolesny stan, który powoduje, że płytka paznokcia przykleja się do otaczającej tkanki miękkiej. W przypadku zaawansowanych problemów ze stanem zapalnym kostka lub orteza Arkady są nieskuteczne. Gabinet Podologiczny w Warszawie oferuje specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, które charakteryzują się niesamowitymi wynikami, nawet do 95%. Co ważne, po nim zjawisko to się już nie powtórzy. Wykonanie gabinetu:

 • Częściowo usunąć płytkę z elektrokoagulacją matrycy,
 • Częściowe usunięcie płytki nazębnej przez matrycę fenolową,
 • Użyj lasera CO2 do laserowego usunięcia części płyty i matrycy.

2. Usuń odciski, czyli modzele, odciski

Odcisk jest ogromną przeszkodą w codziennym ruchu. Nigdy nie należy próbować samemu się ich pozbyć, ponieważ może to uszkodzić skórę i potencjalnie prowadzić do infekcji. Po zabiegu specjaliści w klinice najpierw badają wielkość zmian, a następnie ustalają, czy konieczna jest interwencja dermatologa. W przypadku drobnych zmian może je usunąć lekarz podolog, natomiast w przypadku zmian większych pacjent musi zgłosić się do dermatologa. W gabinecie podologicznym w Warszawie wykonywane są następujące zabiegi usuwania odcisków:

 • Kriochirurgia – zamrożenie odcisku, a tym samym całkowite jego usunięcie,
 • Elektrokoagulacja – zastosowanie prądu przemiennego wysokiej częstotliwości do zakłócania zmian,
 • Frezarki – użyj narzędzia do usuwania drobnych zmian,
 • Laser CO2 – Laserowe niszczenie zmian w znieczuleniu miejscowym.

3. Usuwanie brodawek

Brodawki i brodawki to terminy opisujące guzki skóry spowodowane przez wirusa brodawczaka ludzkiego. Brodawki mogą mieć różną wielkość i mogą dotyczyć wielu części ciała, ale zwykle pojawiają się na stopach. Wtedy mogą powodować duży dyskomfort. Spośród możliwych sposobów usuwania brodawek biuro stosuje najskuteczniejsze metody, takie jak:

 • Elektrokoagulacja – Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Eksperci wykorzystują prąd, aby pozbyć się zmian,
 • Kriochirurgia – zastosowanie podtlenku azotu do zamrożenia powstałych zmian. Zabieg wykonywany jest przez dermatologa bez znieczulenia i trwa około 20 minut,
 • Laser CO2 – Oparty na parowaniu zmian wiązką lasera. W trakcie zabiegu wykorzystano medyczny laser CO2, a pacjent był wcześniej w znieczuleniu miejscowym.

4. Pedicure leczniczy

To zabieg, dzięki któremu pacjenci mogą zachować w pełni zdrowe stopy i zadbać o ich estetyczny wygląd. W tym czasie o paznokcie zadba podiatra, a także może usunąć zgrubienia, ślady czy wyleczyć choroby grzybicze. Jeśli chodzi o choroby grzybowe, będzie to dodatek do terapii lekowej. Pedicure leczniczy to dobra propozycja dla osób z cukrzycą. Dokładna metoda zależy od potrzeb i problemów danej osoby.

5. Leczenie popękanych pięt

Pęknięte pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą również pogorszyć zdrowie Twoich stóp. Podiatra może zadbać o zaschnięty naskórek, usuwając go i stosując środki lecznicze. Poleci również pacjentom domowe metody pielęgnacji stóp. Przebieg zabiegu jest sprawą osobistą i tutaj również w dużym stopniu zależy od wymagań danego pacjenta.

6. Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Grzybica paznokci jest dla wielu osób chorobą nawracającą. Jej leczenie polega głównie na zastosowaniu bardzo skutecznego lasera, który daje natychmiastowe rezultaty. Za pomocą lasera można zlikwidować grzybicę, a dodatkowo płytka paznokcia staje się mocniejsza i zdrowsza. Laserowe leczenie grzybicy może być zabiegiem podstawowym lub uzupełniającym.

7. Nadmierna potliwość

Powszechne jest nadmierne pocenie się stóp. W gabinecie podologicznym w Warszawie można z tym walczyć za pomocą zabiegu Botox. Substancja ta blokuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za pobudzenie pracy gruczołów potowych.